+48 607 885 377
Napisz e-mail

Jesteśmy EKO

Lokalizacja

Dokładny adres:
Dąbrowa Tomaszowska 93,
22-600 Tomaszów Lubelski

Zobacz na mapie

Zadzwoń

Jazdy konne:

tel. 607 885 377
(instruktor szkolenia podstawowego Pani Jagoda)

tel. 604 430 190
(instruktor sportu PZJ)

Obozy/półkolonie:
tel. 607 885 377

Kucyk:
tel. 730 097 218

Kulig:
tel. 725 437 416

Noclegi, wynajem sal:
tel. 782 455 223
tel. 84 888 01 77

 

W Stadninie Pod Lasem staramy się żyć jak najbliżej natury. Co za tym idzie, codziennie podejmujemy wysiłek, żeby nasza działalność jak najmniej odbijała się na środowisku. 

Doceniła to w listopadzie b.r. Kapituła Certyfikująca na zakończenie dwuletniego projektu "Agroturystyka przyjazna Naturze 2000" Instytutu na Rzecz Ekorozwoju, przyznając nam Certyfikat "Blisko Natury" o najwyższej kategorii - trzech listków. Tym samym Stadnina Pod Lasem znalazła się w gronie 36 certyfikowanych obiektów z całej Polski i jednocześnie w elitarnej grupie 7 obiektów z najwyższą kategorią Certyfikatu "Blisko Natury". 

 

Energia

Posiłki przygotowujemy głównie w piecu konwekcyjno-parowym, co pozwala na duże oszczędności energii. 
Wodę w budynku stajni ogrzewamy za pomocą ogniw fotowoltaicznych na dachu. Woda w kaloryferach ogrzewana jest z wykorzystaniem płaszcza wodnego nad kominkiem. Paląc w kominku, nie tylko zapewniamy przyjemność wizualną naszym gościom, ale także ciepło:) Używamy przede wszystkim żarówek energooszczędnych, a część oświetlenia w obiekcie uruchamiana jest pod wpływem czujnika ruchu, co pozwala znacząco zmniejszyć zużycie energii. Ponadto w nocy w Stadninie świeci się 1 (słownie jedna) żarówka. Dzięki temu możecie u nas bez przeszkód podziwiać rozgwieżdżone niebo :) 
Naszych gości prosimy zawsze o wyłączanie zbędnych žródeł światła.

 

Woda

Naczynia myte są w zmywarce klasy A++ - bardzo oszczędnej. Nasze pralki także są klasy A++. Nie produkujemy ścieków. Stadnina wyposażona jest w przydomową oczyszczalnię ścieków, a oczyszczona, przefiltrowana woda rozsączana jest do gruntu. Wszystkie nasze boksy stajenne i padoki dla koni są wyposażone w automatyczne poidła, co zapobiega marnowaniu wody (przewracanie wiader przez konie) i ludzkiej pracy przy pojeniu :). Prysznice w Stadninie mają nieduże, oszczędne głowice, zwiększające ciśnienie wody, przy jednoczesnym zmniejszaniu jej zużycia.

 

Śmieci

Segregujemy odpady. Wszystkie odpadki organiczne pomagają nam zutylizować nasi milusińscy: stadko kotów, zjawiający się od czasu do czasu psi sąsiedzi oraz… dziki:) Segregujemy szkło, plastik i metal, dlatego prosimy naszych gości o wyrzucanie śmieci do odpowiednio oznaczonych pojemników w pokojach i na terenie obiektu. Dbamy także o utylizację złomu, odpadów elektrycznych i elektronicznych.

 

Dokarmiamy

Zimą można u nas zobaczyć na drzewach słoninkę czy specjalistyczne kubki z mieszanką ziaren – korzystają z nich przede wszystkim sikorki, trznadle i kłótliwe sójki.